Ścieżki i podjazdy w ogrodzie

Ułożenie kostki brukowej stanowi bardzo ważny etap zagospodarowania ogrodowej przestrzeni. Sposób ułożenia kostki musi być dokładnie zaplanowany i przemyślany. Od dobrego projektu zależy ilość i jakość kostek, które należy zakupić. Nie można więc niczego robić pochopnie. Żeby efekt był zadowalający, potrzeba także trochę wiedzy.

Pamiętajmy, że to właściciele mają czuć się dobrze w swoim ogrodzie i to on nich zależy jego rozplanowanie. Projektując wygląd otoczenia domu realizujemy własne wizje. Zacznijmy od tego, że ścieżka prowadząca od głównych drzwi wejściowych powinna być prosta i szeroka. Jest ona bowiem jednym z ważniejszych odcinków Twojej posesji. Ta sama sprawa tyczy się odcinka brama wjazdowa-garaż. Droga powinna być szeroka, krótka i wygodna. Podjazd i alejka główna najładniej będą wyglądały jeśli będą wykonane z tego samego materiału.

W ogrodzie zasada krótkiej ścieżki nie obowiązuje. Oczywiście wszystko według gustu i potrzeb i jeśli lubimy spokojny wygląd otoczenia można układać z kostki brukowej proste, geometryczne alejki. Jednak kręte, urozmaicone ścieżki wtopią się w ogród czyniąc go niezwykle klimatycznym. Bez względu na to na jaki rodzaj ścieżki postawisz i z jakiego materiału będzie on wykonany, należy sensownie rozdzielić alejki tak aby prowadziły do różnych części ogrodu. Pamiętaj, że istnieje wiele alternatyw dla kostki brukowej. Możesz ją zastąpi płytkami lub cegłą.

Plan ogrodu najlepiej narysować na papierze przyjmując wybraną skalę. Zaznaczamy na nim dom, punkty, z których chcemy mieć szczególnie ładny widok a także miejsca, w których posadzone zostaną rośliny ozdobne. Zaplanować należy miejsce na wypoczynek, grilla, oczko wodne itp. Podejmując się planowania należy uwzględnić ukształtowanie terenu. Jeśli nie jesteśmy przekonanie gdzie co ma się znajdować, dajmy sobie czas. Sprawdźmy, w którym punkcie ogrodu najchętniej wypoczywamy, gdzie miło spędza się czas ze znajomymi, w którym miejscu bawią się dzieci itp.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught Exception: Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-xn--usugibrukarskie-0sc-waw-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases. in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367