Alternatywa kostki brukowej

Masz ochotę by otoczenie Twojego dom wyróżniało się od pozostałych? Istnieje mnóstwo alternatyw dla kostki brukowej, która wdarła się wszędzie tam gdzie było to tylko możliwe. Kostka brukowa choć szalenie popularna nie jest jedynym rozwiązaniem na wypełnienie gruntu. Coraz bardziej rozpowszechnia się moda na powierzchnie z cegły lub asfaltu.

 

Cegła klinkierowa jest produktem naturalnym. Wypalana w temperaturze 1100 jest całkowicie odporna na mróz i działanie czynników atmosferycznych. Bogactwo formatów i kolorów pozwala na tworzenie z cegły klinkierowej niezliczonych kompozycji. Cegłę układa się na podjazdach, altanach, ścieżkach ogrodowych, schodach, zarówno zewnętrznych jak i wewnątrz budynków a także elewacje.

 

Zaletą cegły klinkierowej jest fakt, że nie wymaga ona żadnych zabiegów konserwacyjnych. Z uwagi na to jest więc materiałem ekonomicznym, który w zakupie również nie odbiega od ceny tradycyjnej kostki brukowej.

 

Cegłę klinkierową dzielimy na:

– cegłę maszynową – gładką, rustykalną, ryflowaną

– cegłę ręcznie formowaną o zróżnicowanej strukturze powierzchni

 

O ile bruk i cegły są niezastąpione do ułożenia alejek i podjazdów a także powierzchni użyteczności publicznej to na podesty altan i tarasów istnieje jeszcze inne rozwiązanie. Popularnym rozwiązaniem jest układanie płytek mrozoodpornych na zewnętrznych schodach, tarasach, altanach itp. Płytki niewątpliwie prezentują się wspaniale, mają jednak jedną wielką zaletę, zimą okazują się bardzo śliskie, a co za tym idzie bywają niebezpieczne.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught Exception: Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-xn--usugibrukarskie-0sc-waw-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases. in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/fzf/public_html/423.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: shutdown_action_hook() #7 {main} thrown in /home/fzf/public_html/423.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367